דילוג לתוכן

הגיג על המדיטציה

דצמבר 28, 2017

הגיג על תרגול המדיטציה:

הגישה שלנו למדיטציה היא חשובה לא פחות מתרגול המדיטציה עצמה. אם אנחנו מתייחסים למדיטציה כעוד מטלה ביום שנשים עליה וי, או אם נתייחס אליה כאל סוג של עונש, בוודאי שיקשה עלינו עד מאוד לתרגל אותה ובסופו של דבר נוותר. אם המחשבה שלנו, וסליחה אם אתקיל אתכם פה, שכדי לחמול על עצמנו כדאי שנוותר על תרגול המדיטציה, אז למה לנו מדיטציה בכלל?

לכן קודם כל מאוד חשוב שנבין למה אנחנו מתרגלים מדיטציה. שתהיה לנו הבנה בהירה וצלולה באשר ליעד שאנחנו מנסים להגשים באמצעותה.

מדיטציה בפשטות היא אימון התודעה. אימון התודעה במה? אימון התודעה בחופש. אנחנו מתאמנים בלהיות חופשיים, עד שהחופש יהיה נוכח בנו כל הזמן וללא מאמץ כלל. החופש לענייננו כאן הוא אינו החופש של "אני עושה מה שבא לי" אלא החופש "מ". חופש "מ"מה? חופש מהכל: חופש ממצבי רוח, חופש מרגשות שליליים, חופש ממחשבות שליליות, חופש ממשיכה ומדחייה, מאוהב ומשונא, מעכשיו בא לי כך ואח"כ בא לי אחרת. עכשיו, החופש הזה הוא לא רק היעדר, כלומר רק היעדר של כל מה שמניתי, אלא הוא גם תחושה ענקית ואדירה של שחרור, של הקלה ורווחה, של שמחה עצומה ושלווה עמוקה, של יציבות ואיתנות הרוח.

לכן, חמלה אמיתית כלפי עצמנו היא לא לוותר על תרגול המדיטציה אלא דווקא ההיפך: כן לתרגל אותה. גם כשלא בא לנו. גם כשאין לנו כוח. גם כשאנחנו מדוכדכים ומיואשים. וזה בכלל לא משנה לכמה זמן: רבע שעה, עשר דקות או אפילו חמש דקות. או אפילו לכל הפחות להזכיר לעצמנו שרצינו לתרגל מדיטציה ולהקדיש לכך חצי דקה של הרהור.

לפני שאנחנו מתיישבים למדיטציה כדאי שנזכיר לעצמנו את כל הדברים הללו ונמלא את לבנו שמחה. זהו הזמן המיוחד ביותר שיש לנו בכל היום: הזמן בו אנחנו מתאמנים ומתרגלים את השחרור המוחלט מסבל ואת ההתעוררות.

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

דפי הדהרמה של שלמה שנטידווה

את הבודהיזם שלי, אני אוהב אותנטי (שלמה ש. שפרינגר :-) )

http://kerenarbel.com/

את הבודהיזם שלי, אני אוהב אותנטי (שלמה ש. שפרינגר :-) )

רשימות מן הארץ הטהורה.

Noam Backner -מסעות מסוגים שונים ©

%d בלוגרים אהבו את זה: